Prvi poraz Zenita: Lokomotiva pregazila lidera

košarka lopta koš
Shutterstock, Inc

U devetom kolu VTB lige u nedelju su odigrane dve utakmice: Saratov - Jenisej 85:79 i Lokomotiv Kuban - Zenit 96:81.

Lokomotiv Kuban je srušio lidera, naneo ekipi Zenita prvi ovosezonski poraz u VTB ligi. Domaćin je pružio sigurniju igru, pogotovo u drugoj i četvrtoj četvrtini. Posle početne ravnoteže nadahnuti domaći tim je dodao gas i šokirao favorizovane goste, koji do kraja meča nisu uspeli da se oporave. U finišu su se toliko predali da su bili na ivici da dožive debakl.

U pobedničkom sastavu najbolji su bili Amerikanac Džordan Kraford sa 21 poenom i 4 asistencije i Litvanac Mindaugas Kuzminskas, koji je zabeležio 18 koševa, 5 skokova i 3 asistencije. Kod poraženih, Litvanac Arturas Gudaitis je upisao 18 poena i 9 skokova.

Saratov je lako izašao na kraj sa “fenjarašem” Jenisejem. Domaći su od starta poveli (10:4, 19:11), ali su gosti uspeli da smanje razliku pred kraj prve četvrtine (21:19).

U drugoj deonici vođena je izjednačena borba, dok sredinom tog perioda Saratov nije odmakao na 34:26 . Na poluvremenu je bilo 44:37, a u nastavku 58:44 (25. minut). Gosti su smanjili na 72:68 u 38. minutu, ali domaći uspevaju da sačuvaju pristojno vođstvo za miran trijumf.

U Saratovu najbolji učinak je imao Amerikanac Nejt Mejson, 23 poena, 4 skoka i 8 asistencija, a njegov sunarodnik u dresu Jeniseja, Lejton Hamonds, postigao je 23 koša, imao 6 skokova i 2 asistencije.

Tabela: Zenit 7-1, Nižnji Novgorod 4-1, CSKA 7-2, Saratov 5-2, Lokomotiv 7-3, Uniks i Perm 4-3, Khimki 3-5, Zelena Gora 3-6, Astana 2-5, Kalev 1-5, Tsmoki 1-6, Jenisej 1-7.