Ristić vrlo dobar u pobedi Saratova, Lokosi bolji od CSKA

7Days EuroCup

U subotu je odigrano pet utakmica 27. kola regionalne VTB lige i ostvareni su ovi rezultati: Nižnji Novgorod - Zenit 62:70, Lokomotiva Kubanj - CSKA 103:94, Perm - Saratov 93:100, Astana - Uniks 74:87, Kalev- Himki 91:84.

Zenit se učvrtsio na liderskoj poziciji pobedom u Novgorodu, a najbolji u pobedničkom sastavu bio je Arturas Gudaitis sa 14 poena, 3 skoka, a za Nižnji je Sergej Toropov upisao 19 poena i 6 skokova.

U derbiju kola Lokomotiva je na svom terenu savladala moskovski CSKA, domaći tim do pobede su predvodili Mindaugas Kuzminskas sa 25 poena, 6 skokova i 2 asistencije i Najdžel Vilijams Gos sa 21 poenom, 3 skoka i 8 asistencija.

Saratov je porazio ekipu Perma u gostima, Gian Klevel je postigao 28 poena, dodao 3 skoka i 5 asistencija, Dušan Ristić je za 31 minut zabeležio 16 poena (9-6 za dva, 8-4 slobodna bacanja), 3 skoka i 1 asistenciju, a Željko Šakić 13 poena, 5 skokova i 1 asistenciju.

U Permu je najefikasniji bio Eigirdas Zukauskas sa 20 poena, čemu je dodao 5 skokova i 1 asistenciju, dok je Boris Savović za 28 minuta uknjižio 12 koševa (8-3 za dva, 5-2 za tri), 5 skokova i 3 asistencije.

Uniks je rutinski porazio Astanu, posle konstantnog dvocifrenog vođstva u četvrtoj četvrtini, a Kalev je u duelu sa Himkijem imao sličnu situaciju u završnici meča, posle brojnih preokreta u prve tri deonice.

Redosled na tabeli: Zenit 20-4, Uniks 16-5, Lokomotiva 17-6, CSKA  16-7, Nižnji Novgorod 14-8, Zjelona Gora 13-10, Himki 11-11, Perm 10-13, Saratov 9-14, Kalev 7-15, Jenisej 6-16, Astana 5-17, Tsmoki Minsk 2-20.