Srbi dvocifreni, odličan i bivši plejmejker Partizana

Dejan Davidovac, Nikola Milutinov
xMarkoxMetlasx/xMNxPRESSxPHOTOx via Guliver Image

Košarkaši CSKA ubedljivo su pobedili novajliju u VTB ligi, ekipu MBA Moskve rezultatom 110:78.

Povezane vesti

Armejci su se na vrhu tabele, sa učinkom 4-0, pridružili Uniksu iz Kazanja, dok je MBA Moskva upisala prvi poraz u regionalnom takmičenju i sad ima skor 3-1.

Ekipa Emila Rajkovića je posle prve četvrtine imala samo pola koša prednosti (25:24), ali je u drugom zaigrala mnogo bolje i na odmor je otišla sa velikih 15 poena viška – 57:42.

Dileme oko ishoda utakmice u ruskoj prestonici više nije bilo, a CSKA je u poslednjoj deonici imao i maksimalnih plus 32.

Sedmorica igrača domaćeg tima imalo je dvocifren učinak – najefikasniji je bio Aleksej Šved sa 17 poena, Dalas Mur je dodao 14, Dejan Davidovac (1/3 za dva, 3/3 za tri, 1/3 slobodna bacanja, 2sk i 1as za 18 minuta) i Žan-Šarl Livio po 12, Nikola Milutinov 11 (2/3 za dva, 7&8 slobodna bacanja) uz 7 skokova i astenciju za 19 minuta, dok je Kasper Ver imao 10.

U poraženom timu, koji sa klupe predvodi Vasili Karašev, Andrej Lopatin je postigao 16, a Aleksander Homenko 11 poena.

Armejci u sledećem kolu gostuju Saratovu, koji je u ponedeljak u Minsku savladao Cmoki 97:72, a Moskva ide u Perm.