Uniks furiozno, tripl-dabl sjajnog Hezonje!

Mario Hezonja
2021 Euroleague Basketball

U 15. kolu regionalne VTB lige u nedelju su odigrane dve utakmice: Uniks - Tsmoki 98:56, Zenit - Perm 82:75.

Koliko je Uniks bio nadmoćan u odnosu na rivala iz Minska svedoči i rezultat koji je stajao na semaforu u finišu prve četvrtine, 34:13, kao i onaj sa poluvremena – 59:34. A u nastavku susreta je tek usledilo gaženje 70:36, pa 94:53…

U timu trenera Velimira Perasovića sjajnu partiju pružio je Mario Hezonja, koji je imao tripl-dabl učinak! Upisao je 25 poena (11-8 za dva, 3-2 za tri, 4-3 slobodna bacanja), 12 skokova i 12 asitsencija i 42 indeks korisnosti. Andrej Voroncevič je dodao 20 poena, 4 skoka i 5 asistencija.

Na drugoj strani, Danil Barisevič je za Tsmoki zabeležio 12 poena, skokova

2 skoka i 1 asistenciju.

Zenit je rutinski na svom terenu savladao ekipu Perma. Samo u prvoj četvrtini su se ekipe smenjivale u periodima vođstva, da bi kasnije ekipa iz San Petersburga preuzela inicijativu i do kraja diktirala tempo. Domaći su u drugom poluvremenu imali i maksimalnih plus 21 i mirno priveli meč kraju.

U pobedničkoj ekipi Sergej Karašev je na svom kontu imao 18 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a Andrej Zubkov 17 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Kod poraženih, Evgenij Voronov je zabeležio 19 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Tabela: Uniks 13-2, Zenit 11-3, CSKA 10-3, Saratov 8-3, Perm 5-5, Nižnji, Lokomotiv 5-6, Astana 3-8, Jenisej 2-11, Zielona Gora 2-11, Tsmoki 1-10, Kalev.