Uniks i Zenit silni, Hezonja vrlo dobar

Mario Hezonja
2021 Euroleague Basketball

U okviru 9. kola regionalne VTB lige u nedelju su odigrane dve utakmice: Uniks Kazanj - Kalev 71:54, Zenit Petersburg - Nižnji Novgorod 90:74.

VTB:

Uniks je vrlo lako izašao na kraj sa gostima iz Talina. Kalev je bio u vođstvu samo u uvodnim minutima susreta, a domaći tim je vrlo brzo preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom i već u drugoj četvrtini odmakao na „plus 18“.

Ekipu iz Kazanja predvodio je Mario Hezonja, koji je zabeležio 15 poena (5-3 za dva, 2-0 za tri, 7-3 slobodna bacanja), 7 skokova i 4 asistencije. U redovima poraženih, Džekvon Luis je ubacio 12 poena i dodao 5 asistencija.

Zenit je ubedljivo savladao ekipu Nižnji Novgoroda. U prvom poluvremenu je vođena koliko, toliko ravnopravna borba, da bi domaći u nastavku apsolutno dominirali.

Koner Frankamp iz pobedničkog sastava je upisao 20 poena, 1 skok i 6 asistencija, a Anton Astapkovič iz Kaleva 23 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Tabela: Uniks 8-1, Saratov 7-1, Zenit 6-1, CSKA 5-2, Lokomotiv 5-3, Nižnji 4-4, Perm 3-4, Kalev 3-6, Jenisej, Astana 2-5, Tsmoki MInsk 1-7, Zielona Gora 1-8.