Veliki preokret Lokosa, nova pobeda Avtodora

SK

Odigrana su dva susreta u okviru VTB lige. Lokomotiva je u gostima protiv Parme slavila 90:85, dok je Avtodor kod kuće savladao Zjelonu Goru 81:74.

Teško je bilo Lokomotivi u Permu. Ekipa iz Krasnodara bila je praktično na konopcima posle tri četvrtine. Parma je na ulasku u poslednju četvrtinu imala 11 poena prednosti. Ali onda su gosti prebacili u brzinu više, postigli 32 a primili samo 16 poena u poslednjih 10 minuta i na kraju došli do pobede.

Kod pobednika Mekolum je bio najefikasniji sa 26 poena, Motli je postigao 20 uz devet skokova, dok je Ivan Paunić za dva i po minuta uputio jedan šut ka košu protivnika. Na drugoj strani Juskevičijus je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je bivši košarkaš Partizana Parahuski postigao 19 poena uz devet skokova.

Lider Avtodor ostvario je i sedmu pobedu u osam utakmica. Savladana je Zijelona Gora, za koju su odlični bili Apić i Nenadić. Prvi je zabeležio 21 poen, pet skokova i dve asistencije, a drugi 15 poena, šest asistencija i dva skoka.