VTB: Furiozni CSKA, MIlutinov stoprocentan

REUTERS/Osman Orsal

Odigrana su tri susreta 7. kola regionalne VTB lige za plasman u četvrtfinale. Postignuti su sledeći rezultati: Jenisej - Zelena Gora 73:94, Tsmoki Minsk - CSKA 60:87 i Zenit Petersburg - Uniks Kazanj 81:64.

Jenisej je doživeo debakl na svom terenu u duelu sa poljskom Zelenom Gorom. Od samog starta bilo je jasno da se radi o sudaru neravnopravnih rivala. Gosti su nametnuli žestok tempo i stekli veliku razliku već na kraju prve deonice (10:27), što su domaći ublažili do poluvremena (37:47). U nastavku su Poljaci kontrolisali igru i rezultat, a u samom finišu su ponovo bili furiozni.

U pobedničkom timu najbolji je bio Rolands Frimenis sa dabl-dabl učinkom, 26 poena i 11 skokova, a kod domaćina bolji od ostalih bio je Keron Džonson sa 16 koševa, 2 skoka i 3 asistencije.

Moskovski CSKA je deklasirao domaći Minsk, tako što je posle ravnopravne borbe u prvom poluvremenu u drugom  potpuno slomio rivala. O odnosu snaga u tom delu susreta dovoljno govori podatak da je Minsk za 20 minuta postigao svega 13 poena.

U moskovskoj ekipi najbolji su bili Majk Džejms, sa 19 poena i 5 asistencija i Darun Hilard sa 17 koševa, dok je srpski centar Nikola Milutinov za 16 i po minuta imao stoprocentan učinak! Naime, ubacio je 10 poena, tako što je šutirao 4-4 za dva poena i 2-2 slobodna bacanja i tome dodao 5 skokova, od čega 4 ofanzivnih.

U domaćem timu Maksim Salaš upisao 22 koša, 7 skokova i 2 asistencije.

Čast domaćina odbranio je tim Zenita, koji je na svom parketu savladao Uniks iz Kazanja dvocifrenom razlikom. Početak utakmice nagoveštavao je drugačiji rasplet, gosti su na kraju prve četvrtine vodili 8:21, ali posle su se domaći probudili i do kraja susreta kontrolisali igru i rezultat.

U pobedničkoj ekipi istakao se Mateuš Ponitika sa 23 koša i 4 skoka, a kod poraženih Džordan Tiodor upisao je 11 poena i 4 asistencije.

Tabela: Zenit 7-0, Nižnji 4-1, CSKA 6-2, Saratov 4-2, Lokomotiv Kuban 6-3, Uniks i Perm 3-3, Kimki 3-5.