VTB: Hezonja i Mejo vodili Uniks do velike pobede u Moskvi

VTB United League 7. feb 202222:09 > 08. feb 2022 12:11 0 komentara
Mario Hezonja
Photo by Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Uniksa iz Kazanja pobedili su kao gosti u Moskvi tim CSKA nakon tri produžetka rezultatom 105:103.

Povezane vesti

Gosti predvođeni trenerom Velimirom Perasovićem mnogo bolje su otvorili meč od ekipe Dimitrisa Itudisa i nakon prvih deset minuta imali čak +13 (13:26). U nastavku je bilo i +17 (13:30), ali se na pauzu otišlo sa samo poenom prednosti za Uniks (41:42).

Treća četvrtina pripala je košarkašima CSKA. U jednom trenutku poveli su sa +7 (49:42), ali su pred poslednji period igre imali samo poen prednosti (60:61). U četvrtom periodu igre viđena je klackalica, koja je na kraju završena nerešeno 77:77, pa su pobednika morali da odluče produžeci.

Viđen je napet završetak, oba tima imala su dobre periode, CSKA je u jednom trenutku poveo sa +5 (101:96), ali je finiš pripao gostima. Odlučujuće poene za Zenit postigao je veteran 34-godišnji Amerikanac O-Džej Mejo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je hrvatski krilni igrač Mario Hezonja sa 31 poenom (uz deset skokova i dve asistencije). Domaćem timu nije pomogao ni raspoloženi Danijel Heket, najefikasniji na meču, sakupio je 33 poena (5, 2).

Centar CSKA srpski reprezentativac Nikola Milutinov imao je učinak od četiri poena, 12 skokova i dve asistencije.

Zenit prati lidera

Dramatično je bilo i u drugom meču večeri između Kaleva i Zenita. Gosti iz St Peterburga slavili su sa 74:75. Po čevrtinama 15:22, 25:19, 14:21, 20:13.

Počelo je trojkom ekipe Ćavija Paskvala, imali su gosti i +9 u prvoj četvrtini, ali su u drugom delu igre domaći košarkaši bili bolji i na odmor se otišlo sa +1 za goste (40:41). U trećoj četvrti ponovo je Zenit zagospodario i u poslednji period igre ušao sa +8 (54:62). U odlučujućoj četvrtini domaći košarkaši su konstantno topoli prednost gostiju, ali nisu mogli više od minimalnog poraza.

Najefikasniji na parketu bio je domaći košarkaš Amerikanac Donovan Džekson sa 27 poena (uz dva skoka i tri asistencije). U pobedničkom timu najefikasniji je bio takođe Amerikanac Aleks Pojtres sa 21 poenom (7, 1).

Na tabeli VTB šampionata vodi Uniks (11-2), ispred Zenita (10-3), Saratova (8-3), CSKA (9-4)…