VTB: Lider Zenit gazi nemilice

Euroleague Basketball via Getty Images

U 13. kolu regionalne VTB lige, koja se igra za plasman u četvrtfinale, u nedelju je odigran samo jedan susret, a snage su odmerili Zenit Petersburg i Saratov, pri čemu je domaćin slavio ubedljivo - 97:71. CSKA

Ekipa Saratova nije imala šta da traži na gostovanju u Petersburgu, na osnovu prikazanog na ovoj utakmici jasno je da je debakl gostiju bio neizbežan.

Domaći su već u prvoj četvrtini imali “plus 14”, a u drugoj i 23 poena viška, kako je i završeno prvo poluvreme (60:37). Deprimirani gosti posle primljenih čak 60 koševa u prvih 20 minuta pokušali su da izbegnu pravu katastrofu, a Zenit je na kraju trećeg perioda pobegao na 85:54, a kod 92:54, malo je falilo da razlika pređe i 40 poena.

Ipak, gosti su u toj neravnopravnoj borbi uspeli da makar ne prime 100 poena, zahuktali domaći su se zaustavili na 97 naspram njihovih 71.

Do novog trijumfa Zenit su predvodili Oustin Holins, koji je zabeležio 25 poena, 8-6 za tri, 3 skoka i 2 asistencije, Vitalij Fridzon sa 17 poena, 5-4 za tri, 3 skoka.

Redosled na tabeli: Zenit 10-1, CSKA 9-2, Uniks 8-4, Nižnji 6-3, Lokomotiv 8-5, Saratov i Kimki 5-5, Zelena Gora 6-7, Astana i Perm 4-7, Tsmoki Minsk 2-8, Kalev 1-6, Jenisej 1-9.