VTB: Nenadić odličan u porazu Poljaka

Nemanja Nenadić
KK FMP

U subotu su odigrane dve utakmice 6. kola regionalne VTB lige: Nižnji Novgorod - Tsmoki Minsk 72:65 i Zielona Gora - Lokomotiva Kuban 90:98.

Na meču u Novgorodu vođena je uzbudljiva borba, ali je Nižnji u poslednjoj četvrtini preuzeo potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom i rutinski pobedio. Najistaknutiji pojedinac susreta bio je Anton Astapkovič sa dabl-dabl učinkom, 20 poena, 13 skokova i 5 asistencija, dok je Nikola Jovanović za nepuna 4 minuta upisao 4 poena.

Lokomotiva je u potpunosti nadigrala Zielonu Goru na gostovanju u Poljskoj. Gosti su u trećoj deonici imali 20 poena prednosti (62:42) i skoro do kraja utakmice dominirali, a domaći su u finišu uspeli samo da ublaže poraz.

U pobedničkom timu Darijus Tompson je upisao 30 poena, 7 skokova i 7 asistencija, a kod poraženih Nemanja Nenadić 23 poena, 5 skokova i 4 asistencija i Dragan Apić 6 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Tabela: Uniks 5-1, Zenit, Saratov 4-1, CSKA, Lokomotiv, Nižnji 4-2, Astana 2-2, Kalev 2-4, Jenisej, Perm 1-3, Zielona Gora i Tsmoki Minsk 1-6.