VTB: Nižnji bez milosti, Boris Savović 5p

ABA, Budućnost Voli

U nedelju su odigrana tri meča 11. kola regionalne VTB lige za plasman u četvrtfinale. Postignuti su sledeći rezultati: Perm - Zijelona Gura 79:85, Nižnji Novgorod - Jenisej 83:79, Uniks Kazanj - Cmoki Minsk 83:77.

Na utakmici Perm – Zelena Gora domaći su imali vođstvo samo do sredine prve četvrtine, da bi Poljaci posle 16:16 preokrenuli rezultat i održavali jednocifrenu prednost do kraja susreta.

U pobedničkoj ekipi, koju sa klupe predvodi hrvatski trener Žan Tabak, istakao se trio Lindberg, Frimanis, Grosel. Ajfi Lindberg je upisao 25 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Rolands Frimanis 21 koš i 4 skoka, a Džofri  Grosel 19 koševa, 9 skokova. U poraženoj ekipi Eigirdas Zukauskas je uknjižio 16 poena i 7 skokova, a Boris Savović je za nepunih 13 minuta postigao 5 poena i imao 3 asistencije.

Nižnji Novgorod je savladao Jenisej posle bolje igre tokom većeg dela susreta. Domaći gostima nisu prepustili nijedno vođstvo na utakmici, u drugoj deonici su imali “plus 15”, a u trećoj i 20 poena viška (53:33). Međutim, Jenisej je uspeo da se primakne na 73:71 u finišu meča, ali su domaći ponovo odmakli na bezbednih 4, 5 poena prednosti.

Za Nižnji je Anton Astapkovič postigao 18 poena i tome dodao 2 skoka i 4 asistencije i , a u Jeniseju Dastin Hogi je zabeležio 17 koševa i 6 skokova i Mihail Kulagin 16 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Uniks je slavio protiv Minska posle velikog preokreta. Domaći su imali vođstvo od 16 poena u prvom poluvremenu, ali su gosti u nastavku uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i na kraju pobede.

Ajzea Kenan, u dresu Uniksa, postigao je 33 poena i upisao 5 skokova, a u Minsku, Kris Klajburn, 19 koševa i 8 asistencija.

Poredak na tabeli: Zenit Petersburg 7-1, Nižnji 5-1, CSKA 7-2, Saratov 5-2, Lokomotiv Kuban 7-3, Uniks 5-3, Zelena Gora 5-6, Perm 4-5, Kimki 3-5, Astana 3-6, Kalev 1-5, Tsmoki 1-7, Jenisej 1-8.