VTB: Nižnji savladao Lokomotivu posle dva produžteka

VTB United League 18. dec 202116:50 > 16:55 0 komentara
2020 Euroleague Basketball

Nižnji Novgorod je posle dva produžetka nadigrao Lokomotivu Kubanj sa 108:104 u devetom kolu VTB lige.

Uzbudljiv meč je odigran u Nižnjem Novgorodu. Imala je Lokomotiva i dvocifrenu prednost početkom četvrte deonice, ali su domaći serijom od 9:0 prišli na 70:69. Neizvesno je bilo u završnici, Nižnji Novgorod je i poveo (79:77). Na minut do kraja Makolum je pogodio za 82:82. Imali su domaći dva slobodna bacanja posle toga, ali Kardanahišvili nije bio precizan. Nije bilo pogodaka do kraja, pa je meč otišao u produžetke.

Pobednika nije bilo posle prvog produžetka (91:91), pa se igralo dodatnih pet minuta.

Vodila je Lokomotiva 104:103 na 44 sekunde do kraja drugog produžetka. Ali je onda Kardanahišvili pogodio za preokret, a onda je Frejmans sa linije za slobodna bacanja povećao prednost domaćih na 107:104. Konačni rezultat postavio je Frejmanis sa penala.

Roland Frejmanis je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 24 poena, Sergej Toropov je dodao 22. S druge strane, Erik Makolum je brojao do 25, a Džonatan Motli do 19.

Nižnji je prekinuo niz od dva poraza i sada je peti na tabeli. Lokomotiva je na šestom mestu.

Jenisej je ostvario drugu uzastopnu pobedu, a prvu na domaćem terenu ove sezone, pošto je slavio protiv Cmokija 86:79.

Domaći su od starta bili u vođstvu, gotovo sve vreme su kontrolisali dešavanja na terenu. Uslei su gosti iz Minska u poslednjoj četvrtini da priđu na pola koša zaostatka, ali Jenisej nije ispuštao prednost. U završnici su domaći podigli nivo igre i sigurno došli do pobede.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Kasper Ver sa 22 poena, Brajnton Lemar je dodao 21. Na drugoj strani se istakao Anđelo Vorner sa 19 poena, Stefan Janković je ubacio 13.

Jenisej je sada osmi na tabeli, dok je Cmoki na začelju.