VTB: Zenit bez pardona

VTB United League 20. mar 202120:08 > 20:34 0 komentara
Christian Petersen, Getty Images Sport

U regionalnoj VTB ligi u subotu je odigran samo jedan susret, Zenit Sankt Peterburg je na svom terenu savladao tim Jeniseja - 84:71.

Ekipa iz Sankt Petersburga je svih 40 minuta utakmice dominirala i kao lider prvenstva opravdala ulogu apsolutnog favorita. Tim Zenita je na poluvremenu imao „plus 27“, u trećoj četvrtini 29 poena viška, a u poslednjoj deonici malo se opustio i dozvolio rivalu da ublaži poraz.

Prvotimci Zenita su ravnomerno rasporedili košgeterski učinak, Tarik Blek je zabeležio 12 poena i 2 skoka, Kevin Pangos 10 poena i 1 skok, a Vil Tomas 10 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

A najefikasniji igrač meča i Jeniseja bio je Džordan Metju sa 20 poena i 4 skoka, a Dastin Hog je upisao 14 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

Redosled na tabeli: Zenit 17-3, Uniks 15-4, CSKA 13-5, Lokomotiv 13-6, Zjelona Gora 13-9, Nižnji 10-7, Kimki 8-9, Saratov 8-11, Perm 7-11, Kalev 6-13, Astana 4-13, Jenisej 4-14, Tsmoki Minsk 2-15.