Zenit i CSKA gaze redom, Milutinov rutinski, Šved 30+12

Nikola Milutinov
2020 Euroleague Basketball

U 13. kolu regionalne VTB lige za ulazak u četvrtfinale, u nedelju su odigrane četiri utakmice. Postignuti su sledeći rezultati: Jenisej - Zenit 67:85, Lokomotiv Kuban - Kimki 91:102, Nižnji Novgorod - CSKA 63:83, Uniks - Saratov 94:65.

Moskovski CSKA je sa pola snage trijumfovao nad Nižnjim u gostima (63:83). Ravnopravno se igralo samo u prvom periodu, posle toga je bilo samo pitanje koš razlike kojom će gosti da slave.

Tornike Šengelija bio je najbolji u pobedničkom timu sa 22 poena i 4 skoka, a Nikola Milutinov je za 16 i po minuta zabeležio 5 poena (1-1 za dva i 4-3 slobodna bacanja), 7 skokova i 2 asistencije. U poraženoj ekipi Kejsi Šepard je upisao 17 koševa, 3 skoka i 4 asistencije.

Lider je imao lakši trening protiv “fenjeraša”. Domaći su odolevali samo u prvoj četvrtini, ali je Zenit potom počeo da stvara dvocifrenu razliku, koja je u trećoj deonici iznosila maksimalnih “plus 22”.

Vitalij Fridzon je za Zenit postigao 15 poena i imao po 2 skoka i asistencije, a u Jeniseju Tajs Batl je upisao 16 poena i 3 asistencije.

Kimki je rutinski slavio na gostovanju u Kubanju u duelu sa Lokomotivom. Domaći su imali nekoliko poena prednosti samo na startu utakmice, posle čega su gosti stalno bili u jednocifrenom i na kraju u dvocifrenom vođstvu.

Aleksej Šved iz Kimkija je imao fantastičan dabl-dabl učinak, 30 poena i 12 asistencija, a Džordan Kraford iz Lokomotive je upisao 34 koša, 4 skoka i 3 asistencije.

Uniks je deklasirao ekipu Saratova (94:65), tako što je strpljivo gradio koš razliku u svoju korist, koja je u završnici iznosila 29 poena.

Džordan Teodor iz Uniksa je bio najbolji pojedinac susreta sa 28 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a u Saratovu, Markel Starks je uknjižio 18 koševa, 2 skoka i 6 asistencija.

Poredak na tabeli: Zenit 9-1, CSKA 9-2, Nižnji 6-2, Lokomotiv 8-4, Uniks 6-4, Saratov 5-4, Kimki 5-5, Zelena Gora 6-6, Perm 4-6, Astana 3-7, Kalev 1-6, Minsk 1-8, Jenisej 1-9.