Zenit se revanširao Uniksu, Hezonja solidan

Mario Hezonja
2021 Euroleague Basketball

Zenit je pobedio u drugom polufinalnom duelu plej-ofa regionalne VTB lige sa Uniksom - 76:67 (1:1 u seriji).

Tim iz Sankt Peterburga je rutinski stigao do pobede nad gostima iz Kazanja i izjednačenja u polufinalnoj seriji. Samo u uvodnim minutima susreta viđena je rezultatska klackalica, da bi Zenit sredinom prve deonice preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom, koju nije ispuštao do kraja utakmice. Domaći su u prvom poluvremenu održavali jednocifreno vođstvo, a jedino dvocifreno su imali u drugom periodu – 33:23.

Izabranici Ćavija Paskvala su u nastavku stigli do maksimalne prednosti, 48:33, a tih 15 poena viška imali su u još nekoliko navrata. Na drugoj strani, tim trenera Velimira Perasovića je do kraja susreta bezuspešno pokušavao da uhvati rezultatski priključak.

Pobednički sastav predvodili su Bili Beron sa 18 poena i 5 asistencija i Džordan Lojd sa 17 poena, 2 skoka i 6 asistencija.

U redovima poraženih Lorenco Braun je zabeležio 25 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a Mario Hezonja za 32 minuta, 13 poena (10-3 za dva, 4-2 za tri, 2-1 slobodna bacanja), 8 skokova i 8 asistencija, dok je Željko Šakić za nepunih 10 minuta upisao samo 1 skok i 1 asistenciju.

Serija se igra do tri pobede jednog tima, a u drugom polufinalnom paru, CSKA – Lokomotiv, Moskovljani vode 2:0.