Zenit slavi Rojsa Hema

Rojs Hem
MaksimxKonstantinov

Odigrani su po jedan susret doigravanja za šampiona i za opstanak u VTB ligi. Zenit je u doigravanju za šampiona kod kuće posle velike borbe savladao MBA 73:71, dok je Astana u doigravanju za opstanak bila bolja od Minska 86:82.

Posle poraza od Lokomotive Zenit je bio na pragu i drugog neuspeha u doigravanju za šampiona. Prve dve četvrtine dobili su gosti iz Moskve i na poluvreme otišli sa šest poena viška (40:34). Zenit je ipak uspeo da preokrene u trećoj četvrtini, dobije je 17:10 i uđe u poslednju deonicu sa poenom prednosti.

U poslednjih 10 minuta lomilo se i na jednu i na drugu stranu. Poslednji napad imao je Zenit pri rezultatu 71:71. Ertel je šutirao u poslednjim sekundima, promašio je. Međutim, loptu je uhvatio Rojs Hem, koji je u bukvalno poslednjem sekundu zakucao i doneo pobedu.

Upravo je Hem bio najefikasniji kod pobednika sa 17 poena, a zabeležio je i osam skokova. Toma Ertel je susret završio sa poenom manje i osam asistencija. Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Andrej Lopatin sa 17 poena.

U doigravanju za opstanak Astna je kod kuće savladala Minsk 86:82. U poraženom timu sjajan je bio Jovan Šljivančanin sa 21 poenom i osam skokova.