Borbene Kineskinje ipak bez iznenađenja protiv SAD

Vesti Mundobasket 2022 24. sep 20228:511 komentar
košarkaška reprezentacija SAD
fiba.basketball

U derbiju trećeg kola Grupe A Mundobasketa aktuelne šampionke i prve favoritkinje turnira košarkašice SAD savladale su Kinu 77:63 i izborile matematički plasman u četvrtfinale.

Amerikanke su očekivano opravsale ulogu favorita, ali su i Kineskinje ostavile solidan utisak. Nisu se predavale ni kada je delovalo da će favorizovani protivnik slaviti velikom razlikom.

Posle izjednačenje prve četvrtine, koju su Amerikanke dobile 18:13, usledila je druga u kojoj je bilo 26:12. Na poluvremenu je bilo +19 i licitiralo se sa krajnjom razlikom.

Ali Kina je bila sjajna u trećoj deonici. Limitirala je velikog protivnika na samo 12 poena i u poslednji kvartal ušla sa -9. Ipak, Amerikanke nisu dozvolile u poslednjih 10 minuta da utakmica uđe u neizvesniji tok.

Kod pobednika najefikasnija je bila Ej Dža Vilson sa 20 poena, uz osam skokova, a pratile su je Grej i Tomas sa po 12. Kod Kine Li Meng zabeležila je 21 poen, a Vang Siju 17, uz šest asistencija i četiri skoka.

Ovom pobedom SAD su očuvale maksimalan učinak i obezbedile plasman u četvrtfinale.

Sve utakmice Mundobasketa mogu da se prate ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.