Boškovićeva razmontirala Fener, Vakif se mučio sa Boluom

Odbojka 2. nov 202219:40
Ezačibaši Dinavit 22-23

Maksimalnom pobedom Ezačibašija nad Fenerbahčeom, počela je nova sezona odbojkaške Sultanlar lige. Ekipa Tijane Bošković i Maje Ognjenović je pomalo neočekivano zabeležila ubedljiv trijumf, u meču, koji je trajao samo 75 minuta.

Već na početku meča, gošće su u prepunoj dvorani „Burhan Felek“ dale do znanja novom osvajaču Superkupa Turske da mu neće biti lako u ovom susretu. Na krilima sjajne Tijane Bošković, Ezačibaši je poveo 5:0, pa 13:5, da bi tek u završnici Fener prišao na dva poena zaostatka – 21:19. Poenima Bejze Aridži i Tijane Bošković, popularne Tigrice su došle do vođstva.

Povezana vest

Drugi set doneo je istu priču. Domaće su samo povele 8:7, ali je u nastavku ovog perioda proradio i blok Ezačibašija, da bi u završnici Voronkova i opet Tijana Bošković presudile odbojkašicama Fenerbahčea.

Očekivala se reakcija ekipe Zorana Terzića u trećem setu, ali je od 14:14 ponovo sve otišlo na stranu gostujuće ekipe. Nezaustavljiva Tijana Bošković dovodila je do očaja domaću publiku, a njen 25. poen bio je i poslednji na ovom susretu.

Treba još istaći fantastičan procenat realizacije napada srpske odbojkaške dive, od čak 67 odsto, a u ovom susretu imala je ogromnu podršku Hande Baladin, koja je osvojila 12 poena i Ruskinje Irine Voronkove, koja se zaustavila na 10 poena. Maja Ognjenović nije ulazila u igru.

U poraženom timu niko nije imao dvocifren poenterski učinak. Ana Lazareva i Eda Erdem osvojile su po devet poena, a potpuno je zatajila Arina Fedorovceva, koja je upisala šest poena, uz realizaciju napada od samo 29 odsto.

U ostalim mečevima 1. kola šampion Vakifbank je u Karadžajiru savladao domaći Bolu Belediješi sa 3:1, ali je pobeda došla tek u poslednja dva seta, kada je zaigrala i Paola Egonu.

Galatasaraj je kao gost savladao Kuzejboru sa 3:0, uz devet poena srpske reprezentativke Mine Popović. Nilufer je gostovao Ilbanku u Ankari i upisao maksimalnu pobedu.

Snažni Turkiš Erlajns je ispratio Ajdin bez osvojenog seta, a u Adani je domaća Čukurova iznenadila favorizovani PTT i upisala maksimalan trijumf. U poraženom timu Bianka Buša je osvojila 12 poena, dok Sara Carić nije ulazila u igru.

Poslednji meč, odigran u Ankari, između Sigorte Šopa i Sarijera pretvoren je u maraton u pet setova. Slavio je domaćin sa 3:2, uz 36 poena Amerikanke Kelsi Pejn.