Brejk Arkasa i Zirata na startu polufinalne serije

Odbojka 18. apr 202223:56
Mirza Lagumdžija Arkas

Odbojkaši Arkasa i Ziratbanka poveli su sa 1:0 u polufinalnim serijama plej-ofa turske Efeler lige.

Klub iz Izmira je kao gost savladao Halkbank sa 3:0 u setovima, a istim rezultatom, Zirat je u Istanbulu nadigrao Fenerbahče.

U ekipi Arkasa, koja je prošle nedelje osvojila i Kup Turske, blistao je Mirza Lagumdžija sa 23 poena, a veliki doprinos pružili su Nikolas Hog sa 13 poena, kao i Burutaj Subaši sa deset.

Kod domaćih, koji su u prvom setu propustili set loptu, a u drugom vođstvo od 20:15 i još tri set lopte (na 24:22 i 25:24), bolji od ostalih bili su Fernando Ernandes (obnovio povredu u završnici meča) sa 20 poena i Nikolas Bruno sa 12.

U Istanbulu su gosti iz Ankare bili još ubedljivi. Možda su se nešto više pomučili u završnici drugog seta, kad je posle vođstva Fenera 20:19 i greške Gurbuza u napadu, Zirat na servise Atanasova u seriji od 5:0 načinio potpuni preokret.

U trećem setu viđena je dominacija Zirata. Faik Samet Guneš i Ter Mat smenjivali su se u ulozi poentera, a na kraju je Oreol Kameho Duruti upisao 15, Atanasov 14, a Ter Mat 13.

Kod poraženih je i najbolji poenter meča, Salvador Oliva Idalgo sa 16 poena.

Druge utakmice u serijama koje se igraju na dve pobede, na programu su 21. aprila u Izmiru i Ankari.