Čelendž Kup: Tent dobio triler protiv Brna

Odbojka 7. dec 202121:37 > 08. dec 2021 13:16 0 komentara
Odbojkaški klub TENT

Odbojkašice Tenta iz Obrenovca pobedili su Brno iz Češke sa 3:2 u prvom meču osmine finala Čelendž Kupa – 25:12, 29:27, 24:26, 21:25, 15:2.

Tent je stigao do pobede, na osnovu prikazanog u prvom meču, može da se nada plasmanu u četvrtfinalu, nakon revanša koji se igra u Češkoj, ali devojke iz Obrenovca imaju za čim da žale.

Sjajno su odigrale prvi set, dobili triler u drugom, a kada su tokom trećeg imali priliku da slome rivala i stignu do maksimalnog trijumfa, nisu imale dovoljno koncentracije i sreće. Gošće su psihološku prednost iskoristile da stignu do izjednačenja, ali ne i do potpunog preokreta.

OK TENT - Šelmi Brno

Krajnji rezultat petog seta dovoljno govori o dešavanjima na parketu. Tent ima čemu da se nada u revanšu, ako nivo igre bude kao što je to bio slučaj tokom, prvog, drugog, trećeg i petog seta. Ostaje da se vidi kako će Obrenovčanke snaći na gostujućem parketu, protiv rivala koji će sigurno imati podršku sa tribina.

U ekipi Tenta najbolja je bila raspoložena Ana Mitrović sa 23 poena, 19 je dodala Hena Kurtagić, dok su meč sa po 15 poena završile Saška Đurović i Jovana Cvetković.

Sa druge strane, Šona Mikiskova osvojila je 20 poena, Klara Faltinova dodala je 13, a Ana Sirčukova ubacila je deset.