CEV Kup: Luven bolji od Budve, Lineburg od Ribnice

Odbojka 10. nov 202120:32 > 11. nov 2021 21:27
CEV

Odbojkaši Budve poraženi su u prvom kolu CEV Kupa od Luvena iz Belgije sa 3:2 (25:20, 21:25, 21:25, 25:22, 15:7) na svom parketu, dok su odbojkaši Ribnice u gostima poraženi od Lineburga sa 3:0 (25:20, 25:21, 25:22). Revanš mečevi su na programu za sedam dana.

Prvi set je doneo potpuno ravnopravnu borbu. Igrali se po principu sve do same završnice, kada je na semaforu pisalo 19:17 za Budvane. U tom momentu, odličnim servisima i čvrsti blokom, Luven je razbio postavku igre domaćina, poeni su se nizali kao na traci, pa je tim iz Belgije dobio prvi set sa 25:20.

Ništa se nije promenilo ni u drugom setu. Ponovo se vodila ravnopravna borba, ponovo se igralo poen za poen, a blaga prednost je bila u rukama odbojkaša Budve. Šampion Crne Gore je ovoga puta pobegao na 22:18, a zatim mirno došao do izjednačenja – 25:20.

CEV

Rat nerava je nastavljen. Budva je dobila treći set sa 25:21, Luven četvrti sa 25:22, pa je pitanje pobednika odlučivao pet set. U odlučujućem periodu igre, Luven je kontrolisao dešavanja na parketu od prvog do poslednjeg minuta – 15:7.

Fejsbuk/OK Ribnica

Odbojkaši Ribnice su odigrali solidan meč, bili konkurentan rival ekipi Lineburga, ali su ostajali bez snage i koncentracije u završnicama setova, što je domaćin znalački kažnjavao, stigao do ubedljive pobede, pa je u ovom trenutku, daleko bliži plasmanu u drugi krug takmičenja.