Crvena zvezda preko Niša do sedme pobede u sezoni

Odbojka 19. nov 202121:12 > 20. nov 2021 9:19 0 komentara
Nikola Meljanac u napadu protiv OK Niš

U prvom duelu 8. kola odbojkaškog prvenstva Srbije za muškarce, u petak je Crvena zvezda slavila protiv Niša.

Nakon četiri odigrana seta, rezultat je glasio 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:17).

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri. Do sredine prvog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu, a onda je Crvena zvezda uspela da veže tri poena i napravi preokret. Prednost je zadržana do kraja perioda – 25:22.

U drugom setu Niš je bolje krenuo, ali je Zvezda vrlo brzo nametnula svoj ritam. Gosti su uspevali da drže priključak bez konkretnih šansi za preokret. Na kraju sedam poena prednosti za vođstvo domaćih odbojkaša od 2:0 u setovima.

U trećem setu nešto opušteniju igru Zvezde, kaznila je ekipa Niša. Poveli su gosti, Zvezda je pokušavala da preokrene, ali je u par navrata dolazila do izjednačenja. Nišlije nisu posustajale, nametnule su svoj ritam i došle do toliko željenog seta – 2:1.

Sve ono što nisu uradili u trećem periodu, odbojkaši Zvezde su odradili u četvrtom setu. Agresivni u napadu, sigurni u odbrani, ovaj period su rešili u svoju korist 25:17 i zabeležili još jednu pobedu 3:1.

Crveno-beli su tako u osmom odigranom meču došli do sedme pobede, dok je Niš pretrpeo sedmi poraz.

Ekipu Igora Žakića do pobede su predvodili Nikola Meljanac sa 24 osvojena poena i Andrej Ristić koji je dodao 18.

Očekivana pobeda sa neočekivano lošom igrom. Nisam želeo da uđem potcenjivački u ovu utakmicu, a negde se ispostavilo da smo od drugog seta baš to uradili, što mi je krivo. Mislio sam da ćemo sebi dati malo više prostora za odmor, međutim to nije bilo tako. Igra Niša je bila sasvim solidna, bili su izuzetno požrtvovani u odbrani, nisu nam dali lake poene, a negde smo, posebno u trećem setu, to i očekivali, ali nismo uspeli da se izborimo sa tim. Zbog toga mi je žao. Generalno gledano, zadovoljan sam sa tri boda. Važna pobeda pred polufinale Kupa, koji nam je prioritet„, bio je prvi komentar trenera Crvene zvezde.

U timu Niša, najbolji poenteri bili su malo poznati, 22-godišnji Mohamed Garvas sa 16 i tri godine stariji Nemanja Jelić sa 14 poena.