Dinamo kroz pet setova savladao Zenit u prvom meču finala

Odbojka 17. mar 202119:41
OK Dinamo Moskva
CEV.lu

Odbojkaši Dinama iz Moskve slavili su u prvom meču finala CEV Kupa protiv Zenita iz Sankt Peterburga nakon pet setova (26:28, 25:18, 20:25, 26:24, 15:9) i dva sata i pet minuta igre.

Imao je Dinamo pet poena prednosti sredinom prvog seta, ali je Zenit uspeo da se vrati u igru i na kraju osvoji prvi set. Odgovor Moskovljana u drugom setu je bio odličan, produžena je dobra igra domaćih do polovine trećeg seta, ali je Zenit još jednom uspeo da preokrene stvari u svoju korist.

Tokom četvrtog seta Dinamo je sve vreme bio u prednosti da bi u samom finišu Zenit izjednačio uz veliku borbu pa je i ovaj set završen na razliku, u korist Dinama koji je do pobede došao sigurnom igrom u odlučujućem setu tokom koga je sve vreme imao prednost.

Kroz veliku borbu Dinamo su predvodili Cvetan Sokolov sa 25 i Jaroslav Podlešinski sa 16 osvojenih poena.

Ivan Jakovlev bio je najbolji sa druge strane mreže sa 19 poena, a sa 17 je pratio Egor Kljuka.

Revanš se u Sankt Petergurgu igra 25. marta.