Fener srušio Vakif posle dve godine, Ezači se provukao

Odbojka 16. okt 202118:59 > 17. okt 2021 20:21 0 komentara
Arina Fedorovceva protiv Vakifbank

Odigrani su mečevi trećeg kola turskog šampionata za odbojkašice. Do treće pobede došao je Ezačibaši posle mnogo muka u gostima protiv Sarijera 3:2, dok je u derbiju Fenerbahče savladao u gostima Vakifbank 3:1 za maksimalan učinak.

Veliki derbi odigran je u Istanbulu, u dvorani Vakifbanka. Domaćin je posle osvojenog Superkupa, ali i ligaške pobede nad Ezačibašijem, poražen od renoviranog Fenerbahčea – 1:3 (31:29, 29:31, 19:25, 14:25).

Nakon prva dva spektakularna seta, ekipa Zorana Terzića uzela je stvar u svoje ruke i na krilima Arine Fedorovceve dominirala u trećem i četvrtom periodu. Blistala je 17-godišnja Ruskinja sa 24 poena, a sjajnu partiju pružile su i njena zemljakinja Ana Lazareva sa 19, Mina Popović sa 13 i Eda Erdem sa 12 poena. Ipak, preokret je stigao posle ulaska u igru iskusnog dizača Naz Ajdemir Akjol.

U ekipi Vakifbanka, koja je posle 11 meseci poražena na domaćoj sceni, Izabel Hak je osvojila 20, a Brazilka Gabi 17 poena. Fenerbahče je prvom pobedom protiv Vakifbanka posle dve godine i šest uzastopnih poraza, sačuvao lidersku poziciju.

Važan meč u subotu odigrao je i Ezačibaši, koji je gostovao neugodnom Sarijeru. Teško da je posle prvog seta neko pomislio da bi moglo da bude drame, pošto je na semaforu stajalo 12:25! Ipak, uzvratile su domaće odbojkašice u narednom i dobile ga sa 25:20.

U trećem je ponovo Ezačibaši bio bolji i dobio ga sa 25:19, ali u četvrtom nije mogao da završi posao. Set je pripao Sarijeru 25:23, pa se otišlo u peti set. Tamo je Ezačibaši ipak bio bolji i zasluženo je slavio sa 15:8.

Kod pobednika, Tijana Bošković, koja je igrala samo u četvrtom i petom setu upisala je čak 21 poen! Isto toliko dodala je i Amerikanka Mekenzi Adams, dok je Maja Ognjenović, koja je zaigrala od sredine drugog seta, dodala tri. Na drugoj strani blistala je Aleksandra Crnčević sa 27 poena.

Ostali rezultati 3. kola: PTT Ankara – Ajdin 3:1, Galatasaraj – Kuzejboru 3:0, Nilufer – Ankara Karajolari 3:1, Mert Grup Sigorta – Bolu Bld. 3:2, Turk Hava Jolari – Ješiljurt 3:0.