LŠ: Hičkokovska završnica, Berlin i Modena u četvrtfinalu

Odbojka 12. feb 20210:16 0 komentara
Berlin

Iako su se obrukali i doživeli maksimalan poraz u poslednjem kolu od Ruselara, odbojkaši Modene su izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona, a među osam najboljih timova Evrope, poslednjeg dana grupne faze takmičenja, plasirala se i ekipa Berlina.

Ova dva tima pridružili su se poljskim klubovima Keđeržinu i Belhaovu, italijanskim gigantima Peruđi, Lubeu i TrentinuZenitu iz Kazanja, a svi će u petak biti u žrebu za četvrtfinalnu rundu.

Konačan rasplet pod svodovima dvorane „Đuzepe Panini” u Modeni, ne bi uspeo da izrežira ni legendarni Alfred Hičkok.

Naime, prvo je potpuno nezainteresovani Ruselar, predvođem 20-godišnjim Desmetom (23 poena), očitao lekciju zvezdama Modene, kojima je i jedan set značio u borbi za četvrtfinale. Na kraju, ni uteha, katastrofalnih 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)!

U trenutku poraza, znali smo da je Berlin sigurno prošao, a nama je za ostanak na prvom mestu u grupi trebao poraz Varšave od Kuzbasa rezultatom 3:0, ili 3:1. Iskreno, nismo ni sami verovali da se tako nešto može dogoditi…”, pričao je sinoć za Sport Klub legendarni srpski srednjak, Dragan Stanković.

Ja sam se spremao na put za Ćivitanovu, gde mi živi porodica, s obzirom na to da smo dobili par slobodnih dana, ali sam ipak odlučio da u dvorani odgledam bar jedan set u meču između Varšave i Rusa, pa da vidim da li možemo nečemu da se nadamo”.

Nastavak Stankovićeve priče je kao bajka za malu decu.

Poveli su Rusi 1:0, pa reko ajde još malo da ostanem! Poljaci su izjednačili, ali je Kuzbas ponovo uzvratio. Nažalost, kad je Varšava osvojila četvrti set i jedan bod, stigla je do nas informacija da prolazimo samo ako Kuzbas dobije peti set rezultatom 15:8. Nisam mogao to da gledam, seo sam u auto i krenuo ka Ćivitanovi. Posle 15-20 minuta javili su mi da smo prošli, jer je Kuzbas dobio taj-brejk rezultatom 15:5! Nisam verovao, zaista”, prepričavao nam je ushićeni Stanković, pravu dramu u Modeni.

Najzaslužniji za pobedu Rusa nad, na kraju šokiranim Poljacima, bili su Ivan Zajcev sa 18, Jevgenij Sivoželez sa 16 i Petar Krsmanović sa 14 poena.

Hvala Peri, šta drugo da kažem, častiću ga prvom prilikom”, poručio je sinoć i drugi srpski as u Modeni, Nemanja Petrić, koji je sa 17 poena bio i jedina svetla tačka u porazu od Ruselara.

Među nosiocima u žrebu za četvrtfinale biće i odbojkaši Peruđe, koji su u poslednjem meču protiv francuskog Tura imali imperativ pobede, vredne tri boda.

Nije im bilo lako kad su Francuzi dobili prvi set i poveli sa 1:0, a pitanje je kako bi se završio ovaj susret da Vital Hejnen nije uveo u igru Aleksandra Atanasijevića, te da se sa druge strane nije povredio beloruski korektor Artur Udris.

Sve te promene u postavama, uticale su na igru i rezultat, pa je Peruđa, predvođena srpskim kapitenom, ali i probuđenim Leonom, zaigrala puno kvalitetnije.

Konačan trijumf od 3:1, stigao je posle dva sata velike borbe. Leon je osvojio 18, a Argentinac Sole 14, a Atanasijević 13 poena. U poraženom timu Ventura Mačado je osvojio 15, a Toledo 14 poena. Sjajno je igrao dizač Željko Ćorić.