Monca kroz dramu u polufinalu

Odbojka 20. mar 202120:49 0 komentara
Lega Pallavolo

Spasila je Monca meč loptu, pa izborila mesto u polufinalu plej ofa italijanske odbojkaške lige. Slomili su otpor Viba 3:2 (25:21, 17:25, 25:22, 22:25, 16:14) i ukupnim skorom 2:1 prošli među četiri najbolja tima.

Tokom celog meča Monca je vodila, a Vibo uspevao da je stigne. Prvi set dobila je Monca 25:21, ali je Vibo brzo uzvratio osvajanjem drugog dela igre. Naredna dva seta rešena su identičnim rezultatom, po jedan za oba tima.

U odlučujućem petom setu,  Monca je konstantno imala poen ili dva viška. Međutim, pri rezultatu 13:13, Vibo dolazi do meč lopte. Uspeli su domaći da se izvuku iz neugodne situacije i sa tri vezana poena stignu do trijumfa.

U redovima Monce najbolji su bili Čeh Džavoronok sa 22 poena, Filipo Lanca sa 19 i Turčin Adis Lagumdžija, koji je na konto upisao 15 poena. Vibu za prolazak u narednu fazu nije bilo dovoljno 19 poena Defalka i Abubakara.

Monca će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Peruđe i Milana. Drugi polufinalni par čine Lube i Trentino.