Nišlije manje grešile i savladale Kragujevčane

Odbojka 30. dec 202017:10 0 komentara

U meču 11. kola srpske odbojkaške Superlige, Niš je u dvorani OŠ „Miroslav Antić” savladao Radnički iz Kragujevca rezultatom 3:1, po setovima 18:25, 25:22, 25:19, 25:16.

Predvođeni Hamzagićem i Dukićem, te zahvaljujući velikom broju grešaka domaćeg tima (čak devet), gosti iz Kragujevca relativno lako su dobili prvi set.

U drugom periodu, situacija se promenila iz korena. Gosti su poveli 9:6, a onda počeli da greše (10 poklonjenih poena), što je domaćin znao da kazni i samo dobrom igrom stigne do izjednačenja.

Tek sredinom trećeg perioda, Nišlije su podsetile na ekipu, koja i ove sezone ima najviše ambicije. Probudio se Marko Nikolić, pa je uz podršku Bardije i Stojkovića domaćin dobio neizvesnu završnicu, od 21:19 do 25:19. Opet su Kragujevčani poklanjali i ponovo su imali daleko više grešaka na svom kontu.

U četvrtom setu nije bilo neizvesnosti. Niš je poveo 5:1, pa 11:6 i kad su se gosti vratili na staro, vrlo brzo je na semaforu zasijalo 25:16.

Konačna statistika potvrđuje daleko veći broj grešaka Kragujevčana – 32:23, pa su gosti i pored većeg broja poenterskih blokova i podjednako dobrog napada, izgubili prilično ubedljivo.

U pobedničkom timu, Sadat Bardija je osvojio 23 (napad 65 %), dok je Marko Nikolić dodao 14 poena (napad 46 %). Kod poraženih, Irfan Hamzagić je upisao 20 poena, a Nemanja Dukić 12.

Na tabeli vodi Vojvodina sa devet pobeda i 26 bodova, drugoplasirana Ribnica ima isti broj trijumfa, ali i bod manje, dok je na trećem mestu Radnički sa sedam pobeda i 20 bodova. Četvrtoplasirani Niš ima bilans 7-4 i 19 bodova.