Podraščaninu i Lisincu derbi, Peruđa drži odstojanje

Odbojka 10. jan 202122:29 0 komentara
Marko Podraščanin

Odbojkaši Trentina savladali su Moncu rezultatom 3:2 u derbi meču 18. kola italijanske Serije A i produžili seriju trijumfa na čak 12 mečeva u svim takmičenjima.

Iako je ekipa Marka Podraščanina i Srećka Lisinca dobila prvi set i povela 18:15 u drugom, gosti su serijom od 10:2 uspeli da dođu do izjednačenja i najave pravi maraton u BLM Group Areni.

Na krilima Rikarda Lukarelija, Trentino je uzvratio u trećem setu i ponovo došao do vođstva, da bi greške domaćih u narednom periodu, odvele meč u taj-brejk.

Peti set je doneo rezultatsku klackalicu, vođstvo Monce do 8:7, a onda i nešto bolju igru Trentina, koji je pri rezultatu 14:11 došao do tri vezane meč lopte. Ipak, tek treću je iskoristio Nimir, pošto je u kontri gostiju za izjednačenje, izblokirao Donovana Džavoronoka za konačnih 15:13!

U pobedničkom timu, i pored nešto lošije igre, 24 poena osvojio je Abdelaziz Nimir, dok je Brazilac Rikardo Lukareli dodao 21. Marko Podraščanin je upisao 12, a Srećko Lisinac šest poena.

Monca, koja je izgubila ligaški meč nakon sedam uzastopnih pobeda, imala je najraspoloženijeg igrača u Čehu Džavoronoku, koji je osvojio 17 poena, dok je mladi Belorus Vladimir Daviskiba dodao 13. Ipak, gostima je večeras najviše pomogla lošija igra Trentina, koji je utakmicu završio sa čak 39 grešaka.

Trentino je sada treći na tabeli sa 35 bodova, 11 manje i meč manje od Peruđe, koja je pobedila Ravenu sa 3-0, po setovima 25:21, 25:21, 25:22. Leon Vilfredo osvojio je 16 poena, jedan više upisao je Plotnitskij, a Aleksandar Atanasijević nije igrao. Kod Ravene je srpski odbojkaš Aleksa Batak upisao tri poena.

Ćisterna, koju sa klupe vodi Slobodan Kovač, izgubio je od Verone 3:0 (25:23, 25:22, 25:23), a Lube je posle pobede nad Milanom 3-2 (25:21, 30:32, 23:35, 25:22, 15:10) drugi na tabeli sa 41 bodom.

Kamil Rihlicki za pobednike je upisao 23 poena, a Joandi i Osmani po 19, dok je za Milaneze Juki Išikava zabeležio 25.