Poljska (m): Atanasijević i SKRA se hvataju za slamku spasa

Odbojka 21. mar 202311:24 0 komentara
Aleksandar Atanasijević

Odigrano je 28. kolo poljske Plus lige, posle kojeg je mnogo jasnija situacija u borbi za plej-of. Sedam ekipa za doigravanje već je poznato, ne znaju se tačne pozicije sa kojih će krenuti u plej-of, a nepoznanica je i poslednji učesnik borbe za titulu.

Jer, ekipa Stala doživela je i treći uzastopni poraz, ovoga puta od vodeće Resovije, pa je SKRA, pobedom na gostovanju Jastržebskom, prišao na četiri boda zaostatka, uz meč manje u odnosu na klub iz Nise.

Aleksandar Atanasijević je blistao u meču odigranom u Jastšembje Zdruju. U trijumfu rezultatom 3:2, osvojio je 25 poena, uz procenat napada od 60 odsto (30-18) i čak sedam as servisa (dve servis greške). Partija dovoljna da na kraju meča ponese i epitet MVP-ja. Dik Koj i Filipo Lanca su dodali po 16 poena.

U poraženom timu, koji je doživeo i osmi neuspeh u sezoni, Tomaš Fornal i Rafal Šimura su osvojili po 17, a Stefan Bojer 13 poena.

Lider je i dalje, već pomenuta ekipa Resovije. Klemen Čebulj i Tori Defalko osvojili su po 17 poena, a Maćej Muzaj 12 u meču protiv Stala, za kojeg je bolji od ostalih bio Vasim Ben Tara sa 18 poena.

Drugoplasirana je u ovom trenutku ekipa Varte, koja je kod kuće, uz izgubljen set, savladala Barkom Kažanji Ljvov. Uroš Kovačević je igrao dva i po seta i osvojio osam poena, ali se videlo u trećem da ekipa iz Zavjirča bez njega ne može da pobedi ni slabašne Ukrajince. Tek je njegovim povratkom na teren, domaćin opet uspeo da pojača ritam i lagano dođe do tri boda.

Uroš Kovačević protiv Barkoma

David Dulski je osvojio 18 poena, Bartoš Kvolek 17, a Kšištof Rejno 11. U poraženom timu Vasil Tupčij je upisao 24 poena.

Projekt iz Varšave je u najboljoj formi od svih timova Plus lige. U nedelju su upisali 12. uzastopnu pobedu i čvrsto drže četvrtu poziciju na tabeli. Na gostovanju otpisanoj Bjelsko Bjali bilo je 3:1. Domaćin, sa raspoloženim Konstantinom Čupkovićem, dobio je prvi set i zapretio još samo u trećem, pa je na kraju upisao častan poraz.

U pobedničkom timu Jurij Semenjuk je osvojio 12 poena, Artur Šalpuk je dodao 11, a Linus Veber 10. Sa druge strane, Čupković je stigao da upiše 20 osvojenih poena i bio je jedini dvocifreni u svom timu.

Konstantin Čupković

ZAKSA je pregrmela pakao dvomeča četvrtfinala Lige šampiona sa Trentinom, pa je u subotu slavila kao gost Čarni Radomu – 3:1. Trener šampiona, Tomas Samelvuo, je odmarao najbolje igrače, pa je Bartvomej Klut iskoristio svojih „pet minuta“ i sa 31 poenom bio najbolji igrač utakmice. Sledio ga je Vojčeh Žalinski sa 13. U poraženom timu Bartoš First i Damjan Šulc su osvojili po 16 poena.

Sjajno igra i Trefl iz Gdanjska, koji je u Katovicama stigao do pete uzastopne ligaške pobede za ostanak na šestoj poziciji. Bartvomej Boladž je osvojio 14 poena, a Patrik Njemjec 10.

Olštin je u slaboj utakmici savladao kao gost ekipu Kupruma sa 3:2 i „zabetonirao“ poziciju sedam pred plej-of. Sve dalje od doigravanja je ekipa Šlepska, koja je poražena od LUK Lublina sa 3:1. Miran Kujundžić je za goste iz Malov Suvalkija osvojio 14 poena.

Miran Kujundžić

Rezultati 28. kola: Katovice – Trefl Gdanjsk 0:3, Stal Nisa – Resovija Žešuv 1:3, Bjelsko Bjala – Projekt Varšava 1:3, Varta Zavjirče – Barkom Kažanji 3:1, LUK Lublin – Šlepsk MS 3:1, Kuprum Lubin – Olštin 2:3, Jastržebski – SKRA Belhatov 2:3, Čarni Radom – ZAKSA Kenđeržin 1:3.

Tabela: Resovija 65 (meč manje), Varta 63, Jastržebski 62 (meč manje), Varšava 57, ZAKSA 55 (meč manje), Trefl Gdanjsk 55, Olštin 48, Stal Nisa 43 (meč više), SKRA 39, Šlepsk 38 (meč manje), LUK Lublin 37, Katovice 32, Barkomi 27 (meč više), Kuprum 26, Čarni Radom 14, Bjelsko Bjala 8.