Rutina Novare za polufinale Lige šampiona

Odbojka 22. mar 202322:08 0 komentara
Novara

Posle Vakifbanka, u polufinale Lige šampiona za odbojkašice plasirala se u sredu uveče i Novara.

Posle pobede od 3:0 u prvom meču, Novari su u revanšu sa Štutgartom bila potrebna dva seta. Međutim, Italijanke su slavile još jednu maksimalnu pobedu – 25:18, 25:19, 25:21, pa su šesti put u klupskoj istoriji ušle u polufinale najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

U prvom setu je već bilo jasno da je Novara bolji tim i da neće dozvoliti bilo kakvo iznenađenje u ovom duelu. Povele su Nemice 8:6, ali je vrlo brzo usledio preokret u režiji Ebrar Karakurt i Kenije Karkases, pa su domaće stekle četiri poena prednosti – 14:10. Sjajnim servisima i čvrstim blokom, i pored nešto većeg broja grešaka, Novaranke su stekle nedostižnih +7 (20:13), pa su par minuta kasnije stigle i do vođstva od 1:0.

Katarina Boseti

U drugom setu, opet čvrstom odbranom i uz odličnu partiju tandema Karakurt – Karkases, domaće su povele 8:6, pa 12:7, a pri rezultatu 18:12 više nije bilo nikakve dileme. Novaranke su ubrzo osigurale plasman u polufinale Lige šampiona.

Nije želeo trener domaćih Stefano Lavarini da produži ovaj meč, pa su sterteri ostali na terenu i u trećem periodu, što je bilo dovoljno za maksimalnu pobedu. Nekoliko grešaka više gostujućeg tima, „pogurali“ su Italijanke do konačnih 3:0.

Novaru su predvodile Ebrar Karakurt sa 16 poena i Kenija Karkases sa 13. U poraženom sastavu bolja od ostalih bila je Kristal Rivers sa 14 poena.

Novara će se u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvomeča Ezačibaši – Rešov. Bliži prolasku je turski tim, koji je prvi meč u Poljskoj dobio rezultatom – 3:1. Revanš je na programu u četvrtak od 17 časova u Istanbulu.

O poslednjem polufinalisti i rivalu Vakifbanka, odlučuje meč u Trevizu, između domaćeg Koneljana i Fenerbahčea, koji je u prvom meču slavio pobedu u tri seta.