Sjajan meč u Ubu na kraju pripao odbojkašicama Železničara

Odbojka 27. nov 202220:16 4 komentara
Železničar Lajkovac slavio na Ubu

U nedelju je odigran poslednji meč osmog kola šampionata Srbije za odbojkašice, a nakon četiri zanimljiva seta Železničar je savladao Ub.

Odbojkašice Železničara slavile su kao gošće i tako došle do sedme pobede u sezoni. Slavile su rezultatom 25:20, 26:24, 31:33, 25:18. Ubu je ovo bio drugi poraz u sezoni.

Vođena je velika borba od samog početka. Gošće su možda i najlakše osvojile prvi i četvrti set. U uvodnom setu je Železničar imao kontrolu i prilično je sigurno poveo 1:0.

Usledila je velika borba u naredna dva seta koja su oba igrana na razliku. Ub je imao set loptu za 1:1 u setovima, ali je Železničar ipak uspeo da osvioji i drugi set.

U trećem delu meča su gošće imale glavnu reč do samog finiša. Po četiri set lopte imale su obe ekipe. Ub je četvrtu pretvorio u osvojen set i smanjio na 2:1.

Domaće igračice dobro su ušle u četvrti set, ali je Železničar sredinom ovog perioda preuzeo kontrolu i na kraju uspeo da privede meč kraju i dođe do pobede.

U pobedničkom timu, Aleksandra Uzelac je osvojila 23 poena, Madan Rosales je dodala 18, dva manje osvojila je Kelsi Veltman, a na po 12 su stale Vanja Ivanović i Tanja Stanojević.

Sa druge strane mreže, najefikasnija je bila Slađana Erić sa 14 osvojenih poena, a pratile su je Aleksandra Gligorić sa 13 i Bojana Čelić sa deset.