MOK Spartak Subotica
OSS

Dva meča petog kola odigrana su u utorak u odbojkaškom šampionatu Srbije, a pobede su upisali Novi Sad i Spartak Subotica. Za obe ekipe ovo je bila treća pobeda u sezoni.

Spartak je na svom parketu savladao Jedinstvo u tri seta – 25:13, 25:23, 25:21.

Lako su Subotičani osvojili prvi set, da bi gosti popravili svoju igru u nastavku, ipak nedovoljno za išta više od poraza u ovom duelu.

Najefikasniji u ekipi Spartaka bili su Veljko Masulović sa 20 osvojenih poena, Murad Kan sa 12 i Ahmed Omar sa poenom manje.

Sa druge strane mreže su se istakli Branko Roljić sa devet i Tomo Mićić sa sedam osvojenih poena.

Novi Sad je, takođe kao domaćin, bio bolji od Takova nakon pet odigranih setova – 26:28, 25:22, 20:25, 25:22, 15:13.

Sjajan meč odigrala su oba tima, pun uzbuđenja i preokreta, a na kraju su se radovali domaći koji su dva puta stizali set zaostatka.

U pobedničkom timu su se istakli Igor Lagundžin sa 23 osvojena poena i Filip Savovski sa 13.

U ekipi gostiju najbolji su bili Ense Dustanac sa 21 poenom, Lazaro Brunet sa 19, Radovan Gavrilović sa 15 i Miloš Terzić sa poenom manje.