Tijana pokrenula Ezačibaši, Fener zaustavio Crnčevićevu

Odbojka 19. okt 202122:20 0 komentara
Ezačibaši posle pobede nad THY

Odbojkašice Vakifbanka, Ezačibašija i Fenerbahčea, ostvarili su pobede u 4. kola Sultanlar lige.

Vakif je na matineu protutnjao Ankarom (u trećem setu bilo 25:6!) i lako izašao na kraj sa ekipom Karajolarija. Meč odigran u „Baškent areni“, pred 1,500 gledalaca, trajao je samo 69 minuta.

I bez operisane Brazilke Gabi (predviđa se desetodnevna pauza), ekipa Đovanija Gvidetija bila je prejaka za tim, koji ima samo jednu strankinju, Ukrajinku Gerasimovu. Amerikanka Čjaka Ogbogu osvojila je 17 poena, dok je Merjem Boz dodala 14. U poraženom timu Jasemin Ozel osvojila je devet poena.

Ezačibaši je, lakše od očekivanog, izašao na kraj sa Turkiš Erlajnsom i posle 79 minuta igre bilo je 3:0 za domaćina. Sladak revanš za prošlosezonski poraz u seriji za treće mesto, kreirala je Tijana Bošković sa fantastičnim napadačkim učinkom (30-21) i ukupno 23 poena. Lauta Hejrman je dodala 12, a Bejza Aridži 10. Sjajno je igrala Maja Ognjenović.

U poraženom timu, koji je parirao domaćinu samo u prvoj polovini trećeg seta, vredan pažnje je bio nastup Kanađanke Kire Van Rajk, koja je osvojila 22 poena.

Fenerbahče je samo nekoliko dana posle sjajne igre i velike pobede nad Vakifbankom, imao dosta problema u meču sa gradskim rivalom Sarijerom. Posle sjajnog prvog seta, ekipa Zorana Terzića potpuno je stala u drugom, a gošće, predvođene sjajnom Aleksandrom Crnčević došle su do izjednačenja i igre, pa je u nastavku meča viđena prava drama.

Treći period, Fener je dobio na mišiće (27:25), iako je gubio 21:17, a u četvrtom je otpor rivala slomljen u samoj završnici, jer je Sarijer i u ovom periodu vodio 18:15 i bio u egalu do kraja. Melihin blok na Tajlanđanki Moksri označio je kraj utakmice.

U pobedničkom timu Arina Fedorovceva osvojila je 28 poena, dok je Ana Lazareva dodala 22. Mina Popović je upisala tri poena. Ekipu Sarijera predvodila je Crnčevićeva sa 26 poena.

U derbiju začelja Bolu je savladao Nilufer sa 3:2 i upisao prvu pobedu u elitnom rangu. Galatasaraj je došao do treće pobede, posle 3:1 protiv domaćeg Ješiljurta. Uz Fenerbahče, jedina ekipa sa četiri pobede je PTT. Klub iz Ankare „preživeo“ je gostovanje u Aksaraju i trijumfovao sa 3:2, uz 30 poena Emilije Dimitrove.

Najprijatnije iznenađenje na startu sezone, Mert Grup Sigorta, upisala je i treću pobedu, posle 3:2 na gostovanju Ajdinu u Bursi.