Ub na korak do odbrane titule

Odbojka 2. apr 202218:52 > 18:57 3 komentara
Odbojkašice Uba posle prve pobede u istoriji LŠ

Odbojkašice Uba savladale su Crvenu zvezdu 3:0 (25:21, 25:18, 25:21), povele u finalnoj seriji 2:1 i potrebna im je još jedna pobeda da odbrane titulu prvaka države.

U prvom setu Zvezda se držala do rezultata 19:19. Vezale su domaće dva poena za 21:19, smanjila su crveno-bele na 21:20, ali sa još tri uzastopna poena Ub je stigao do četiri set lopte, od kojih je drugu iskoristio.

I u drugom delu je presudila serija domaćih igračica, ali nešto ranije. Od 18:16 su otišle na 22:16 i više nije bilo povratka za izabranice Milana Gršića. Imale su crveno-bele malu šansu da uvedu duelu u četvrti set. Vodile su 13:11, ali je opet Ub ušao u pravi ritam, vezao pet poena i stigao do rutinskog trijumfa.

Aleksandra Gligorić i Ljiljana Ranković sa po 14 poena bile su najzaslužnije za pobedu Uba. U redovima Zvezde najefikasnija je bila Jelena Delić sa devet poena.

Četvrti meč igra se u Beogradu u utorak u 17 časova. Titulu će osvojiti ekipa koja prva dođe do tri trijumfa.