Varta u polufinalu, SKRA do majstorice

Odbojka 16. apr 20220:34 0 komentara
Resovia - Warta

Odbojkaši Varte iz Zavjirča slavili su kao gosti protiv Resovije sa 3:1 i izborili plasman u polufinale plej-ofa poljske Plus lige. U isto vreme, SKRA je pobedom na gostovanju Olštinu (3:0), izborio majstoricu, pošto je izjednačio na 1:1 u pobedama.

Ekipa Igora Kolakovića i Uroša Kovačevića odigrala je još jedan herojski meč protiv Resovije, koja je prerano okončala borbu za titulu.

Iako su izgubili prvi set, „zeleno-žuti“ su smogli snage da se vrate u meč i dobiju drugi, rezultatom 25:23. U nastavku su gosti igrali strpljivije, hrabrije, a u četvrtom setu su i pravovremeni saveti Igora Kolakovića na tajm-autu (posle 16:13) pokrenuli ekipu Varte.

Predvođeni tercetom Konarski – Kovačević – Konte, gosti iz Zavjirča su došli do istorijske pobede, za prvi plasman u polufinale plej-ofa, gde će verovatno igrati protiv prvoplasirane ZAKSE, koja će u ponedeljak odigrati svoj drugi meč protiv osmoplasiranih Katovica.

Konte je kraj utakmice dočekao sa 20 poena, Kovačević je upisao 19, a Konarski 18. U redovima kluba iz Žešuva, Muzaj je osvojio 15, a Kohanovski 11 poena.

Iako su imali težak posao u gradu Ilavi, odbojkaši SKRA, predvođeni Slobodanom Kovačom, kao gosti su savladali Olštin sa 3:0 i na taj način stigli do majstorice četvrtfinala u svom Belhatovu.

Aleksandar Atanasijević

Aleksandar Atanasijević. MVP meča, osvojio je 16, Mateuš Bjenjek 13, a Dik Koj 11 poena. U domaćem timu, Karol Butrin je upisao 13 poena, a Tori Defalko deset.

Treća utakmica između SKRA i Olština na programu je u utorak, 19. aprila od 17.30 časova.