I kadetkinje na korak od plasmana na EP

Odbojka 14. jan 201716:49 > 16:54
Odbojkaški savez Srbije

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je drugu maksimalnu pobedu u Rigi na turniru A grupe II runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srpske odbojkašice su u drugom kolu savladale Ukrajinu sa 3:0, po setovima 25:18, 25:12 i 25:8, posle 63 minuta igre.

Izabranice Jove Cakovića su odigrale odličan meč protiv Ukrajine i ostvarile pobedu koja ih dovodi na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo. Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka, a dokaz ozbiljne i superiorne igre Srbije je i rezultat po setovima, kao i trajanje utakmice.

Reprezentacija Srbije u nedelju u poslednjem kolu igra sa Letonijom od 17 časova za plasman na Evropsko prvenstvo.

Povela je Srbija na početku meča sa 2:0, a Ukrajina odmah izjednačila. Usledilo je vođstvo Srbije od 6:3 i 8:4, pa 10:5 i 14:7, da bi na drugom tehničkom odmoru bilo 16:9. Vodila je Srbija u nastavku sa 18:11, pa 22:14, a na kraju je bilo 25:18 za vođstvo od 1:0 u setovima.

Drugi set je Srbija počela vođstvom od 4:1, ali su Ukrajinke odmah izjednačile, a zatim i povele sa 5:4. Srbija je uspela da preokrene rezultat i serijom 4:0 stigne do vođstva od 8:5. Nastavila je Srbija seriju posle tehničkog tajm-auta i povela sa 11:5, a zatim superiornom igrom povećavala razliku do 22:11 u finišu. Srbija je drugi set dobila sa 25:12 i povela sa 2:0.

Kadetkinje Srbije su odlično počele treći set i povele sa 8:2, pa potom 16:3 i 20:5. Srbija je treći set rešila u svoju korist sa 25:8, za trijumf od 3:0.

Pobednici osam grupa i tri najbolje drugoplasirane selekcije obezbediće plasman na Evropsko prvenstvo koje će se odigrati od 1. do 9. aprila u Arnemu, u Holandiji.