LŠ: Berlin napravio istorijski podvig i otišao na F4

Odbojka 12. apr 201720:46 > 21:04
SK

Odbojkaši Berlina priredili su veliko iznenađenje, pošto su i u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona savladali u Moskvi Dinamo 3:2 i na taj način su drugi put u istoriji izborili plasman na Fajnal for.

Nemci su u Moskvu došli sa pobedom iz prvog meča 3:2 i nisu im se davale prevelike šanse protiv ruske ekipe. Ipak, kada su uspeli da dobiju maratonski prvi set, koji je trajao čak 43 minuta 37:35, bilo je jasno da nisu došli sa belom zastavom.

Domaćin je uspeo da dobije naredna dva seta 25:22 i 25:21 i u četvrtom su igrali za prolaz. Ipak, tada su neobjašnjivo pali i gosti su taj deo dobili 25:15. Pad Dinama potrajao je i u petom setu, i ne da nisu izborili zlatni set, već su ubedljivo izgubili odlučujući deo 15:8.

Junaci velikog trijumfa Berlina, kojim su izborili drugo učešće na finalnom turniru, ali prvi put da to nisu uradili kao domaćini, bili su Robert Krom sa 24 poena, Pol Kerol sa 22 i Aleksandar Okolić sa 14 poena. Kod Rusa Jurij Bereško postigao je 20 poena a Konstantin Bakun 19.

Fajnal for je na programu 29. i 30. aprila u Peruđi, a pored domaćina i Berlina, plasman će obezbediti i pobednici preostala dva revanš meča Belgorod – Zenit (1:3) i Lube – Modena (3:0). Oba meča na programu su u četvrtak, uz direktne prenose na kanalima Sport kluba.