SL: Teheran prija Srbiji – revanš Belgijancima

Odbojka 11. jun 201717:34 > 17:40
Odbojkaški savez Srbije

Odbojkaši Srbije zabeležili su novu pobedu u trećoj utakmici na vikendu Svetske lige koji se održava u Teheranu pošto su bili ubedljivi protiv reprezentacije Belgije rezultatom 3:0 (25:22, 25:18, 25:20).

Srbija je osam dana ranije ubedljivo izgubila od Belgije u meču održanom u Novom Sadu, ali na susretu odigranom u prestonici Irana, Belgijanci su bili bez šanse.

U prvom delu igre rezultat je bio izjednačen pred završnicu seta 17:17, ali tada je usledila serija srpskih odbojkaša od 4:0 pa je Srbija ostvarila prednost koju je održala do završnice seta.

Drugi set krenuo je još bolje za selekciju Srbije – na prvi tehnički tajm-aut otišlo se vođstvom srpskog tima od 8:2, a prednost je do kraja seta samo rasla.

Treći period meča bio je izjednačen čitavim tokom, ali je posle poravnjanja 17:17 Dražen Luburić odličnim servisima doneo prednost Srbiji. Potom je odlično servirao i Podraščanin i Srbija je stekla prednost od 24:20, koju je lako pretvorila u lakih 3:0 u setovima.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je upravo Luburić sa 19 poena, a Marko Ivović zabeležio je 13. U poraženom taboru bolji od ostalih bio je Bram van der Drejs sa 10 osvojenih poena.

Srbija posle šest mečeva u ovogodišnjem izdanju Svetske lige ima skor od pet pobeda i jednog poraza.

U narednom meču tog takmičenja Srbija će 17. juna gostovati selekciji Argentine u Kordobi.