Novara opravdala ulogu favorita

Odbojka 24. feb 201822:31 > 22:34
Koki Nagahama Getty Images Sport

U meču 20. kola Serije A za odbojkašice, u reprizi prošlonedeljnog polufinala Kupa Italije, Novara je na svom terenu ponovo trijumfovala protiv Monce. Ovoga puta rezultat je bio 3:1 (25:16, 25:15, 22:25, 25:19).

Aktuelni šampion i osvajač Kupa Italije silovito je osvojio prva dva seta i delovalo je da će završiti posao u trećem, naročito posle vođstva od 21:16. Međutim, Monca je serijom 9:1 uspela da smanji prednost domaćih.

Tako izgubljen set ipak nije uzdrmao Novaru, koja je ponovo sigurnom igrom stigla do trijumfa u četvrtom setu.

Najefikasnija u pobedničkim redovima bila je Paola Egonu, MVP nedavno završenog Kupa Italije, sa 27 osvojenih poena, a dobra je bila i Selest Plak sa 19. Na drugoj strani Serena Ortolani upisala je 14 poena, od toga 9 u poslednjem setu.

Tim trijmfom Novara je zadržala drugo mesto na tabeli sa tri boda manje od Koneljana, dok će Monca uprkos porazu ostati na petom mestu na tabeli.