Juniorke na Evropskom prvenstvu

Odbojka 28. apr 201819:54 > 19:55
Odbojkaški savez Srbije

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije igraće na prvenstvu Evrope, pošto je osvojila prvo mesto na turniru A grupe II runde kvalifikacija u Zrenjaninu.

Srpske odbojkašice su u poslednjem, trećem kolu savladale Holandiju sa 3:1, po setovima 28:30, 25:16, 25:15 i 25:18, posle 106 minuta igre.

Sjajnu utakmicu su odigrale izabranice Marijane Boričić. Propustile su priliku da na startu povedu 1:0 i dozvolile Holanđankama da se na kratko raduju, a zatim su pokazale svu raskoš svog talenta, ali i borbenosti i zasluženo izborile plasman na prvenstvo Evrope u Albaniji.

Posle izjednačenog početka, Srbija je stigla do vođstva od 6:4, a zatim i 11:7. Smanjila je Holandija na 14:12, pa 15:14. Povela je Srbija sa 21:15, a Holanđanke serijom 4:0 stigle do minusa od dva poena – 21:19. Posle 22:20 za Srbiju, Holandija je sa dva vezana poena stigla do izjednačenja na 22:22. Delićeva je poentirala za 23:22, a Perovićeva asom Srbiji donela dve set lopte – 24:22. Uspele su Holanđanke ponovo da se vrate u meč i izjednače na 24:24. Servis greška Holandije donela je Srbiji treću set loptu, ali je Carićeva pogrešila za novo poravnanje (25:25). Usledila je nova greška juniorki Srbije, pa je Holandija stigla do svoje prve set lopte (26:25), koju su blokom anulirale Delićeva i Carićeva. Fantasična borbenost juniorki Srbije rezultirala je novim izjednačenjem (27:27), iako je Holandija imala tri kontranapada. Kao nagrada stigao je poen Carićeve za 28:27 za Srbiju, ali je Holandija poravnala. Nije Srbija iskoristila četvrtu set loptu, da bi potom Holandija stigla do svoje treće set lopte – 29:28. Pogrešila je Milunovićeva u napadu i Holandija je prvi set dobila sa 30:28.

Srbija je bila uspešnija i na startu drugog seta, pa je povela sa 9:6 i 11:7. Kao u prvom setu, Holandija je uspela da se vrati u meč i smanji na 12:11. Povela je Srbija u nastavku sa 17:13, pa 24:14, a set je rešila u svoju korist sa 25:16 za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Nošena dobrom igrom u drugom setu, Srbija je nastavila u istom ritmu i u trećem i povela je sa 7:3, 10:5 i 16:9. U završnici je bilo 18:12 i 21:13, a na kraju 25:15 za vođstvo Srbije od 2:1.

Kontrolisala je Srbija i igru i rezultat i na početku četvrtog seta. Vodila je sa 5:2 i 9:4, a Holanđanke su zatim smanjile na 10:9. U nastavku, Srbija je povela sa 16:11 i 20:14. Na kraju je bilo 25:18 za trijumf od 3:1 vredan plasmana na prvenstvo Evrope.