LN: Srbija do 11. pobede pred Fajnal siks

Odbojka 24. jun 201815:40 > 15:42
Adam Nurkiewicz/Getty Images for FIVB

Odbojkaši Srbije slavili su u poslednjem kolu grupne faze Lige nacija u kineskom Đangmenu protiv domaćina rezultatom 3:1 (25:21, 25:22, 17:25, 25:15) i tako došli do 11. trijumfa u premijernom izdanju tog takmičenja.

Selektor Nikola Grbić opredelio se za igrače koji su imali manju minutažu, pošto je duel u Đangmenu bio lišen rezultatske neizvesnosti.

Prvi i drugi set protekli su u dobroj igri u napadu i jednog i drugog tima, ali je prevagu doneo bolji blok Srbije i sjajan poenterski učinak Dražena Luburića, koji je upisao 19 poena tokom prva dva dela igre.

U trećem periodu igre Kinezi su sjajnim servisom i odličnim napadom nadigrali Srbiju i tako bez većih problema rešili taj deo igre u svoju korist.

U četvrtom setu Srbija je od starta nametnula svoju igru, da bi do kraja samo uvećavala prednost za ubedljiv trijumf.

Najzaslužniji za pobedu srpskog tima bio je Dražen Luburić sa 28 osvojenih poena, dok su Milan Katić i Nikola Mijailović upisali po 12.

Na drugoj strani Čuan Đijang zabeležio je 16 poena.

Srbija je već ranije obezbedila plasman na završni turnir u francuskom Lilu, dok je selekcija Kine sa samo tri pobede završila učešće u Ligi nacija.

Fajnal siks na programu je od 4. do 8. jula, a pored Srbije plasman su izborile i reprezentacije Francuske, SAD, Brazila, Rusije i Poljske.

Finalni turnir Lige nacija moći ćete da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu.