Srbija u četiri seta slomila Tunišane

Vesti odbojka 15. sep 201819:00 > 19:04
FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj, pošto je u trećem kolu slavila protiv Tunisa sa 3:1.

Izabranici Nikole Grbića su protiv Tunišana slavili posle preokreta, sa 25:27, 25:20, 25:21, 25:20, posle jednog sata i 51 minuta igre.

Najviše poena u trijumfu Srbije upisao je Dražen Luburić sa 16 poena, ali je imao i 11 grešaka. Uroš Kovačević je dodao dva manje, dok je Marko Ivović utakmicu završio sa 11.

Na drugoj strani istakao se Ali Bongui sa 27 poena.

Srbija je prvi set počela sa praktično drugom postavom, što je koštalo ‚Orlova‘. Viđeno je sedam grešaka srpskih odbojkaša, što je Tunis iskoristio zahvaljujući sjajnom Bonguiju, koji ga je predvodio do 1:0.

Na početku drugog seta je vicešampion Afrike vodio 10:7, ali je Grbić tada na teren poslao petoricu novih igrača. Usledila je serija sjajnih servisa Lisinca, a tada je Srbija i preuzela kontrolu nad rezultatom.

Treći set je bio najbolji za tim Srbije, ali je i dalje bilo primetno da postoje problemi u igri. U poslednjem setu je bilo neizvesno do drugog tehničkog tajm-auta, kada su se posle 16:15 srpski odbojkaši odvojili na 20:16 i rutinski priveli meč kraju.

Naredna utakmica srpske odbojkaše čeka u nedelju od 20.30, kada će im rival biti Australija, uz direktan prenos na Sport Klub 3.