Uraločki veliki ruski derbi protiv Dinama iz Kazanja

Odbojka 18. dec 201817:43 > 17:54

Derbi 2. kola B grupe Lige šampiona, okršaj ruskih giganata Uraločke i Dinama iz Kazanja, okončan je pobedom domaćeg tima, rezultatom 3:2, po setovima 23:25, 17:25, 25:17, 26:24, 15:5. U drugom duelu dana Šveriner je bio bolji od Koneljana sa 3:0 (36:34, 25:19, 25:22).

Maraton u Jekaterinburgu trajao je 114 minuta i okon;an je posle velikog preokreta, pošto su gošće prokockale vođstvo od 2:0. Uraločka je nakon svega stigla do prve pobede u grupnoj fazi, a Dinamo je doživeo prvi poraz.

Već na početku trećeg seta „trgle” su se iz letargije pulenke legendarnog Nikolaja Karpolja, a kad su povele 8:3, nagovestile su preokret. Istini za volju, imale su gošće u četvrtom periodu veliku šansu da dobiju meč, jer su povele 12:6 i na 23:22, bile nadomak trijumfa. Ipak, u završnici su odbojkašice Uraločke, zahvaljujući sjajnoj Kseniji Parubec, došle do taj-breka.

Od početka petog seta, četa iz Jekaterinburga uspostavila je dominaciju, povela 5:1, a na promeni strana bilo je 8:2. Dovoljno za pobedu, koju su posle 15:5 znali da proslave domaći navijači. Bio je to i prvi trijumf Uraločke u mečevima protiv ekipe iz Kazanja, posle sedam vezanih poraza.

U pobedničkom timu, 26 poena osvojila je Ksenija Parubec, Beloruskinja Harelik 16, a njena zemljakinja Ana Klimec 15. Kod poraženih, najbolja je bila „čudo od deteta”, 15-godišnja Tatjana Kadočkina, koja je osvojila 17 poena. Dva manje osvojila je Darija Maligina, dok je Irina Koroleva upisala 13.