Trentino gazi i bez Kovačevića, sigurna Peruđa

Odbojka 27. jan 201920:06 > 20:20
FIVB

U nedelju je u italijanskom odbojkaškom šampionatu odigrano pet utakmica, a pobede su ostvarile ekipe Trentina, Peruđe i Verone.

Odbojkaši Trentina savladali su Latinu rezultataom 3:0 u okviru 19. kola italijanske Serije A i tako nastavili trku sa Peruđom u borbi za prvo mesto.

Gosti su trijumfovali po setovima 25:18, 25:15, 25:19, posle sat i 20 minuta igre. Sve je dobro funckionisalo u igri ekipe Anđela Lorencetija i ako iskusni stručnjak nije mogao da računa na srpskog reprezentativca Uroša Kovačevića, koji je meč presedeo na klupi usled lakše povrede.

U prvom i drugom setu nije viđen ozbiljniji otpor Latine, jedino se u trećem periodu igre domaćin dobro držao do rezultata 18:18. Od tog trenutka gosti su nanizali sedam poena, a Latina samo jedan.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Aron Rasel, sa 18 poena, Luka Vetori je upisao 15, a Srećko Lisinac 8.

Na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Slovenac Tonček Štern, koji je izbrojao do 16.

Sigurna je bila i prvoplasirana Peruđa, koja je sa 3:0 na svom terenu pobedila Vibo Valentiju. Po setovima je bilo 25:17, 25:20, 25:20.

Slavila je i Verona srpskog selektora Nikole Grbića protiv Sijene sa 3:1 – 25:22, 25:20, 22:25, 25:22.

Lube je nadigrao Moncu sa 3:0 (25:21, 25:16, 25:18), dok su poslednji duel dana igrali Padova i Modena. Modena je slavila u trileru sa 3:2, po setovima 33:35, 25:23, 25:16, 23:25, 22:20.