Monca „okrenula” srpsku Firencu

Odbojka 31. jan 201923:32 > 23:38

Iako su imale dve meč lopte u trećem setu, odbojkašice Firence doživele su poraz u Monci, u poslednjem meču 18. kola. Konačnih 3:2 (19:25, 19:25, 28:26, 25:13, 16:14), došli su posle 130 minuta igre.

Drama u „Kandi Areni” prvi put je kulminirala već u završnici trećeg seta, kad je Mina Popović na meč lopti svog tima, „as kontru” pretvorila u poen, ali je prvi sudija Luka Sobrero dosudio prelaz, što je razbesnelo klupu i igračice gostujućeg tima.

Meč je na kraju otišao u peti set, kojeg su domaće dobile na razliku – 16:14!

Junakinja pobede bila je Edina Begić. Internacionalka iz Bosne i Hercegovine osvojila je 22 poena, uz ogroman doprinos u napadu (55 %), na servisu (25 servisa i 3 asa) i u prijemu (ukupno 29). Sledile su je Serena Ortolani sa 17 i Hana Ortman sa 16 poena.

U poraženom timu Lujza Lipman je upisala 21 poen, Nika Dalderop 19, a Indre Sorokaite 15. Mina Popović je dodala 4 poena, a u igru je prvi put od dolaska u Firencu, ušla i Tijana Malešević.

Na tabeli Serije A posle 18. kola lidersku poziciju drži Koneljano sa 40 poena, koliko ima i drugoplasirana Novara. Treće mesto zauzima Skandići sa 39 bodova, dok su na deobi četvrte i pete pozicije Busto Arsicio i Monca sa po 32 boda. Kazalmađore je na šestoj poziciji sa 29 bodova, a Firenca na sedmoj, sa 26.

U subotu i nedelju je na programu finalni turnir Kupa Italije u Veroni, uz direktne prenose polufinala i finala na kanalima Sport Kluba.