Leon odbranio Peruđin Kup

Vesti odbojka 10. feb 201921:34 > 21:40

Odbojkaši Peruđe odbranili su trofej Kupa Italije, pobedom nad Lubeom rezultatom 3:2 (21:25, 21:25, 26:24, 25:23, 15:13), u veličanstvenom finalu, odigranom u „Unipol Areni” u Bolonji.

Meč koji je trajao 143 minuta obilovao je uzbuđenjima. Gigant iz Ćivitanove je poveo 2:0, pa se nakon 65 minuta igre nazirala pobeda Lubea.

Ispostaviće se da je to bilo sve od „Huantorene i drugova”, koji su u nastavku meča delovali bolje od protivnika, ali nisu znali da savladaju već grogiranog rivala.

Peruđa se probudila tek u trećem setu. Ipak, ni vođstvo od 19:12, nije im bilo dovoljno za mirnu završnicu. Set su puleni Lorenca Bernardija dobili tek na razliku rezultatom 26:24.

Četvrti period doneo je pravu poslasticu za devet hiljada raspoloženih gledalaca. Lube je krenuo sa 7:3, bilo je 14:10 i 19:16 za petostrukog osvajača Kupa Italije, a onda je na scenu stupio, do tada neubedljivi Vilfredo Leon. Servirao je Kubanac bombe, sve dok na semaforu nije zasijalo 22:19 za njegovu Peruđu. Prvu set loptu za taj-brejk iskoristio je Aleksandar Atanasijević (25:23).

Od početka petog seta, Peruđa je imala minimalno vođstvo, da bi poenom Dijamantinija u završnici bilo 12:12. Usledio je „zlatni” blok Lance na Huantoreni, za dve vezane meč lopte, da bi drugu u veliko slavlje tima iz prestonice Umbrije realizovao Leon, koji je na kraju proglašen i za MVP-ja finala.

Uz njegovih 26 poena, Atanasijević je dodao 18, Filipo Lanca 12, a Marko Podraščanin, kome je ovo bio treći osvojen trofej u Kupu Italije – osam. Kod poraženih, Cvetan Sokolov je osvojio 25 poena, Osmani Huantorena 17, a Joandi Leal 13. Kapiten Dragan Stanković nije ulazio u igru.