LŠ: Šampionke Evrope ubedljive protiv Dinama

Odbojka 20. mar 201919:20 > 19:22
CEV

Odbojkašice Vakifbanka ubedljivo su savladale Dinamo rezultatom 3:0 u četvrfinalu Lige šampiona i tako anulirale pobedu ekipe iz Moskve, koja je prošle nedelje slavila u ruskoj prestonici sa 3:2.

Ekipa iz Istanbula tako je postala treći učesnik polufinala Lige Šampiona, pošto je slavila po setovima 25:19, 25:16 i 25:8, posle samo 59 minuta igre. Rezultat po setovima dovoljno govori o dominaciji aktuelnog dvostrukog šampiona Evrope.

Na startu meča dobrim servisima Čansu Ozbaj, domaćin je uspeo da se odlepi, a uz preciznu igru u napadu Vakifbank je došao do vođstva u setovima. U drugom delu igre, Loneke Slutjes i Džu Ting su blistale u napadu, a svoj doprinos dobrim servisima i blokom dala je i srpska reprezentativka Milena Rašić. Treći set je bio najubedljivi, pokušavao je trener Dinama izmenama da nešto promeni, ali njegov tim nije uspeo da izbegne jedan od najtežih poraza u istoriji.

Kod pobednika je 20 poena upisala Loneke Slutjes, dok je Džu Ting osvojila 17. Milena Rašić je imala 9 poena, od čega 3 iz bloka uz 2 asa. Kod ekipe iz Moskve, Gončarova je zabeležila 11 poena i bila jedina dvocifrena u timu. Maja Ognjenović je igrala dva i po seta, ali nije uspela da pokrene velikana iz Moskve.

Vakifbank će u polufinalu igrati protiv Novare ili Štutgarta, koji svoj meč igraju u četvrtak uz direktan prenos na Sport Klubu, dok drugi polufinalni par čine Koneljano i Ezačibaši.