Skandićiju vođstvo, Stevanovićeva 7 poena

Vesti odbojka 18. apr 201923:43 > 23:47
Koki Nagahama Getty Images Sport

Odbojkašice Skandićija povele su u polufinalnoj seriji italijanskog plej-ofa protiv Novare pošto su prvi meč u Sijeni dobile rezultatom 3:2 (25:16, 15:25, 25:17, 23:25, 15:12).

Posle 145 minuta velike borbe domaće su zasluženo došle do trijumfa iako su u 4 setu pri vođstvu od 2:1 i 19:12 mogle i ranije da završe posao.

Predvođene čuidesnom Paolom Egonu koja je za 2 i po seta provedena u igri osvojila 29 poena, gošće su čak došle u priliku da dobiju utakmicu, ali su velikim brojem grešaka prokockale priliku da dođu do brejka.

U pobedničkom timu, Šveđanka Izabel Hak osvojila je 20 poena, Bugarka Elica Vasileva dodala je 16, a reprezentativka Srbije Jovana Stevanović 7.

Pored fantastične Egonu, u ekipi iz Novare sjajan meč odigrala je i Kristina Kirikela koje je osvojila 18 poena, dok je Stefana Veljković upisala 4.