Brazil posle velikog preokreta sačuvao krunu

Odbojka 15. sep 20192:15 > 2:24
fivb.org

Jedna od najvećih svetskih odbojkaških sila Brazil odbranio je titulu najboljeg u Južnoj Americi, pobedom u finalu nad Argentinom posle trilera od pet setova.

Selesao je ušao kao veliki favorit u meč, ali se suočavao sa veoma izglednim porazom. Prva dva seta dobili su Gaučosi 26:24 i 25:22, a i u trećem su imali veliku šansu da dođu do istorijskog trijumfa. Vodili su i sa po četiri poena razlike, imali 22:20 i čak četiri meč lopte. Međutim, Brazil se volšebno izvukao, dobio taj set 31:29. Potom su dobili i četvrti 25:20 i izborili peti, odlučujući set. U njemu se igralo poen za poen sve 13:12. Tada su Brazilci uspeli da dođu do poena na svoj servis, povedu 14:12 i izbore dve vezane meč lopte. Iskoristili su drugu i sprečili veliko iznenađenje.

Slavljem u Čileu Brazil je očuvao, malo je reći dominaciju na južnoameričkom kontinentu, pošto je osvojio 32. titulu na ukupno 33. odigranom šampionatu, a čak 27. vezanu. Poslednji put nisu bili šampioni 1964. kada je slavila Argentina, kojoj je malo falilo da prekine 55 godina dug post.