Srbija posle vođstva 2:0 izgubila od Japana

Vesti odbojka 27. sep 201915:01 > 15:05
FIVB

Srpske odbojkašice poražene su u devetom kolu Svetskog kupa u Japanu od domaće selekcije 3:2. Po setovima je bilo 21:25, 21:25, 25:20, 25:20 i 15:6.

Srbija je u prva dva seta igrala na visokom nivou, imala je dobar taktički servis, a sa druge strane sjajnu Minu Popović koja je do vođstva naše selekcije upisala 17 poena.

Možda i krucijalan trneutak cele utakmice bila je sudijska greška Brazilca Espikalskog pri vođstvu Srbije 6:2 u trećem setu. Tada je izmislio prelaz Ane Bjelice da bi u narednih par minuta momentum prešao na stranu domaćina koji je od rezultata 13:13 potpuno preuzeo stvar u svoje ruke do kraja meča.

Mina Popović je bila najefikasnija sa 24 poena, pet poena je napravila iz bloka, dok su kod Japanki Juki Išii i Jurije Nabeja imale po 19 poena.

Srbija je sedma posle devet kola i igra još sa Kinom i Dominikanskom Republikom. Meč sa prvoplasiranom Kinom je u subotu od 8 časova uz direktan prenos na Sport Klubu 1.